flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ОСОБЛИВОСТІ УЧАСТІ В СУДОВИХ ЗАСІДАННЯХ В РЕЖИМІ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ

22 вересня 2022, 10:20

          Особливості участі в судових засіданнях в режимі відеоконференції

    На сьогодні проведення судового засідання в режимі відеоконференції стало вже звичним елементом здійснення судочинства в Україні.

       Проведення судового засідання в режимі відеоконференцзв’язку може відбуватися як у приміщенні суду, так і поза його межами.

       Згідно зі статтею 336 Кримінально процесуального кодексу, та статтею 212  Цивільного процесуального кодексу у судовому засіданні можна брати участь в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов’язковою.

         Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

          Згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційну-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) учасники справи беруть участь у відеоконференції із судом поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису.

          Нагадуємо, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду або переривання зв’язку із судом несе виключно учасник справи, який подав відповідну заяву.

         Крім того, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. У такому випадку повну назву та адресу суду учасник справи повинен зазначити в самій заяві.

          Важливо звернути увагу: якщо учасник справи є свідком, перекладачем, спеціалістом, експертом, то він бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно в приміщенні суду.

          Однією з програм, за допомогою якої можна взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, є сервіс «EASYCON».

          Щоб взяти участь у судовому засіданні дистанційно через цю програму, необхідно зареєструватися та авторизуватися в ній за електронним цифровим підписом.

           У день судового засідання його учасник повинен:

         - за 10 хвилин до початку судового засідання авторизуватись у системі;

         - активувати технічні засоби – мікрофони, навушники тощо;

         - очікувати запрошення секретаря судового засідання чи відповідальної особи за проведення судового засідання в режимі відеоконференції до участі в ньому;

         - на початку відеоконференції показати документ, що посвідчує особу (паспорт або інший документ).

          Звертаємо увагу, що в кожному сервісі викладено детальну покрокову інструкцію з реєстрації та проходження відеоконференцзв’язку, тому учасник справи який вперше скористався можливістю відеоконференції із судом, може ознайомитися з даною інструкцією та вийти на зв’язок з відповідним судом.