Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Шановні бобринчани!
Враховуючи цікавість широкого кола користувачів соціальних мереж та засобів масової інформації до подій, що мали місце в Бобринецькому районному суді Кіровоградської області 2 та 3 березня 2021 року, чисельні поширення відеороликів у мережі Facebook з активними коментарями та на спростування неправдивої інформації, що викладена в них, вважаю за доцільне повідомити наступне.
2 березня 2021 року в соціальній мережі Facebook, під час незаконної прямої трансляції з приміщення Бобринецького районного суду Кіровоградської області та зали судового засідання №3 із застосуванням професійної не портативної відеокамери , було поширено два відеоролики особою, яка назвала себе журналістом групи КДК (Кіровоградський дорожній контроль), про начебто перешкоджання працівниками cудової охорони Бобринецького районного суду Кіровоградської області та головуючим суддею у справі законній професійній діяльності журналіста.
Висвітлена в цих відеороликах інформація є перекрученою та неправдивою, а дії особи, яка назвалася журналістом насправді не маюча такого статусу, та адвоката були вчинені в порушення Правил поведінки у приміщенні суду та з грубим порушенням обов»язків осіб, присутніх у залі судових засідань, що підривали авторитет судової влади, із застосуванням професійної не портативної відеотехніки та з веденням прямої трансляція із зали судових засідань без ухвали суду у незаконний спосіб, тому такі неправомірні дії осіб були ПРОФЕСІЙНО зупинені Службою судової охорони Бобринецького районного суду Кіровоградської області!!!
Дійсно прозорість функціонування державних інститутів є важливою ознакою демократії, і законна професійна діяльність журналіста щодо висвітлення резонансних судових справ та судової проблематики має важливе суспільне значення, та наголошу на ключовому слові - ЗАКОННА!
Правові засади діяльності журналістів визначені Конституцією України, законами України "Про інформацію" , "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про інформаційні агентства", "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", "Про телебачення і радіомовлення" , "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" та іншими нормативно-правовими актами.
Так, статтею 34 Конституції України кожному громадянинові України незалежно від його професії гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб на свій вибір.
Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.
Журналіст - творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для засобів масової інформації, виконує редакційно-посадові службові обов'язки в засобі масової інформації (в штаті або на позаштатних засадах) відповідно до професійних назв посад (роботи) журналіста, які зазначаються в державному класифікаторі професій України (абзац третій пункту „б” частини першої статті 1 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів»).
Для того щоб користуватися правами журналіста, особа має підтвердити свій статус журналіста. Та відповідно до Закону України «Про друковані засоби масової інформації» підтверджуючим документом може бути редакційне посвідчення чи інший документ, виданий йому редакцією друкованого засобу масової інформації. У цьому ж законі стверджується, що професійна належність журналіста може підтверджуватися документом, виданим професійним об’єднанням журналістів (Національна спілка журналістів України (НСЖУ), Національна медіа-профспілка України (НМПУ).
Особа, яка 02 березня 2021 року перебуваючи у приміщенні Бобринецького районного суду Кіровоградської області, не мала при собі та відповідно не пред»явила судовій охороні чи суду будь-якого належного документу, який би підтвердив його статус професійного журналіста.
Окрім того, відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та Правил пропуску осіб до приміщення Бобринецького районного суду Кіровоградської області та на його територію транспортних засобів, затверджених Наказом голови суду від 26.01.2021 р. №01-од, Службі судової охорони на період дії карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ пропуск до будинку суду осіб, які не є учасниками судових засідань!!!
Виключенням може бути розпорядження головуючого судді в конкретній судовій справі у разі розгляду резонансної справи, чи у разі узгодженої з ним (оскільки судові засідання можуть бути закритими) присутності журналіста, який здійснює законну професійну діяльність.
Такі безпрецедентні заходи в Бобринецькому районному суді Кіровоградської області, разом із дотриманням санітарно-гігієнічних правил, дозволили забезпечити сприятливі умови життєдіяльності та охорони здоров»я як для відвідувачів суду так і для його працівників, ми не маємо на сьогодні жодного зареєстрованого випадку хвороби COVID-19 ні серед працівників ні серед відвідувачів нашого суду!
Окрім того, особа, яка назвала себе журналістом, разом із адвокатом - представником позивача прибули 2 березня 2021 року до Бобринецького районного суду Кіровоградської області у справу №383/938/20, яка ще 22 лютого 2021 року була розглянута судом по суті та у ній вже на той час було ухвалено рішення на користь позивача, яке ще не набрало законної сили, а додаткові питання щодо судових витрат суд вирішує без виклику сторін.
З приводу неправомірної поведінки як особи, яка назвала себе журналістом так і адвоката, у якій вбачається також тиск на суд, мною як головуючим суддею у справі №383/938/20, підготовлені відповідні звернення до Вищої ради правосуддя, Генерального прокурора, правоохоронних органів , та до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Кіровоградської області.
Звертаю увагу всіх відвідувачів Бобринецького районного суду Кіровоградської області на дотримання норм чинного законодавства та недопущення у своїй поведінці неправомірних дій!!!
З повагою,
голова Бобринецького районного суду
Кіровоградської області І.М. Адаменко